Jak ćwiczyć rozkłady kart?

Na początek proponuję poćwiczyć na sobie rozkład codzienny. Nie ma co od razu rzucać się na głęboką wodę i zaczynać wróżyć innym bez praktyki… Ludzie mogą reagować różnie na to co im mówimy, a nie mając praktyki i przekazując nieprawidłowe informacje, życie czasem niepotrzebnie się komplikuje. Dlatego zdrowy rozsądek podpowiada nam, że najpierw trzeba poćwiczyć – najlepiej na sobie.

Rozkład jest bardzo prosty, poniżej napiszę która karta co oznacza.

A więc robimy rano rozkład, spisujemy jakie karty nam wyszły, a wieczorem interpretujemy łącząc z wydarzeniami w ciągu całego dnia. 

W ten sposób nauczymy się języka naszej talii kart. Jest to bardzo ważne w indywidualnej pracy z tarotem, bo każdy ma własną intuicję, własne skojarzenia, upodobania i nie zawsze interpretacja z książki pasuje do naszej indywidualnej, do naszych skojarzeń z kartami. Odczucia są bardzo ważne i należy brać je pod uwagę jeżeli chcemy wróżyć profesjonalnie. Jeśli to nasze hobby, to również fajnie być w nim dobrym, a nawet najlepszym :)

Pamiętajmy, że każdy ma inną talię, a nawet jeśli nie, to poszczególne karty kojarzą się nam inaczej, rysunki na nich przypominają nam co innego, przychodzą nam do głowy różne skojarzenia. Nie istnieją dwie identyczne interpretacje, tarot to “nauka” humanistyczna, ścisłości jest tu bardzo mało. Trzeba nauczyć się podstawowych znaczeń, ale nie na zasadzie wykucia na pamięć, lecz skojarzeń. Do tego właśnie będziemy dążyć. :)

Na początek polecam zakupić lub przynajmniej zapoznać się z książką “Tarot dla początkujących” autorstwa P. Scott Hollander. Jeżeli ktoś szuka dobrej książki z podstawami interpretacji, to właśnie ją polecam. Wbrew pozorom wcale nie jest tylko dla początkujących.

 

Obrazek

 

1. Praca
2. Dom
3. Nieoczekiwane
4. Twoja rola
5. Wynik

Advertisements

One comment on “Jak ćwiczyć rozkłady kart?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s