„TAROT dla początkujących” P. Scott Hollander

Autor: P. Scott Hollander

Tytuł: „Tarot dla początkujących”

Wydawnictwo: Illuminatio

Liczba stron: 316

Wydanie: I

Rok wydania: Białystok 2013

 

Zanim Tarot „przemówi” do Ciebie w Twoim języku, musisz poznać podstawowe znaczenia kart.

P. Scott Hollander

Wbrew pozorom książka nadaje się nie tylko dla początkujących, jak mówi tytuł. Bardzo konkretne interpretacje, które nie zawsze muszą przecież pasować każdemu wróżącemu, ale każdy może uzyskać informacje, które akurat jemu będą potrzebne.

Każda karta dokładnie zinterpretowana, opowiedziane do jakich dziedzin odnosi się najczęściej dany kolor, zarówno ogólnie jak i szczegółowo w dalszej części lektury. Moim zdaniem tak właśnie powinna wyglądać książka o tarocie. Przejrzyście i dokładnie opisane na co zwracać uwagę na początku i przy dalszej pracy z kartami, dlaczego tak i dlaczego tak ważne jest indywidualne podejście do swojej talii. Autorka zdecydowanie pomaga zrozumieć tarota.

Książkę podzieliła na trzy części. W pierwszej opisała Wielkie Arkana, w drugiej Małe Arkana z podziałem na żywioły oraz każdą kartę z osobna, a trzecia część to odpowiedzi na często zadawane pytania odnośnie wróżenia, czyli jak wróżyć, od czego zacząć oraz zaproponowała kilka bardzo przydatnych rozkładów.

Ta lektura pasuje do niemal każdej talii tarota, niezależnie jaką sobie wybraliście. Symbolika, jaką opisuje jest uniwersalna, a nie jak niektórzy autorzy nawiązuje do obrazków z kart – to akurat schodzi na drugi plan. To zrozumiałe, że indywidualna interpretacja zmusza nas do czytania obrazków z naszej talii, w końcu sami ją wybraliśmy kierując się głównie wzrokiem, jednak symbolika tarota powinna być zakodowana na stałe w naszej głowie w ramach ułożenia fundamentów do dalszego rozwoju i późniejszych bardziej elastycznych interpretacji.

Warta przeczytania pozycja zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych wróżbitów. Polecam jako podporę we wróżeniu, kiedy ktoś nie ma jeszcze tak dużej wprawy, aby mówić wszystko z pamięci. Tarot to nie nauka ścisła, a uczymy się go długo, więc ta książka powinna posłużyć nam jako podręcznik do wiedzy o tarocie. Z pewnością niejednokrotnie będziemy do niej wracać, sięgać po nią przy wróżeniu, udzieli nam doskonałych podpowiedzi w szybkim czasie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s